Oto 5 firm, na które koniecznie powinniście zwrócić uwagę przy zakupie garnituru. Zajrzyjcie również do naszych poradników, które wskażą na co zwracać uwagę przy wyborze oraz jak znacząco przedłużyć żywotność, tak by nosić go aż do śmierci.
Być facetem i wyglądać z klasą to seria poradników dla prawdziwych mężczyzn, którzy chcą wyglądać stylowo i ze smakiem niezależnie od sytuacji.
1. Canali
To włoska firma założona przez dwóch braci (Giacomo Canali i Giovanni Canali) w 1934 roku. Do dziś prowadzona przez rodzinę (a dokładnie 3 pokolenie), która może poszczycić się zdecydowanie najlepszymi garniturami na półwyspie Apenińskim. Co istotne, są one w całości szyte i wykańczane ręcznie w 7 fabrykach rozmieszczonych na terenie Włoch. Najsłynniejszy butik znajduje się w Mediolanie. Garnitury Canali można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony producenta lub jednym z butików, znajdującym się w Warszawie (ul. Żurawia 2 lub ul. Wiejska 15).
2. Hickey Freeman
Jedna z najbardziej cenionych i rozpoznawalnych marek w świecie ekskluzywnej odzieży męskiej. Firmę założono w 1899 roku w Rochester w stanie Nowy Jork. Co ciekawe, była jedną z pierwszych, która wprowadziła nowoczesne rozwiązania linii produkcyjnej. Garnitury spod szyldu Hickey Freeman to klasyka i konserwatyzm w jednym. Warto dodać, że firma ta sprzedaje je również pod marką Burberry. Niedawno wysatrtowała również linia dla ciut młodszych elegantów. Garnitury Hickey Freeman można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony producenta.
3. Gieves & Hawkes
Zakład krawiecki, który powstał w połączeniu dwóch starych angielskich domów krawieckich. Początki Gieves & Hawkes sięgają XVIII wieku. Siedziba stworzonej w 1771 r. marki znajduje się pod numerem pierwszym na słynnej londyńskiej Savile Row. Co ciekawe, początkową działalność opierała na produkowaniu na potrzeby królewskiej armii brytyjskiej i marynarki wojennej (British Royal). Obecnie firma należy do koncernu Hong Kong Trinity (od 2012 roku). Warto zaznaczyć, że Gieves & Hawkes oferuje tradycyjne usługi krawiectwa miarowego. Potencjalnych nabywców zachwyci mieszanką angielskiego stylu oraz współczesnego sznytu. Garnitury Gieves & Hawkes można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony producenta.
4. Brooks Brothers
Początki działalności firmy sięgają do 1818 roku. Firma stała się prekursorem w produkcji m.in. klasycznego luźnego garnituru w stylu amerykańskim (1845 r.), seryjnych garniturów ready-to-wear (1845 r.) oraz garnituru na dwa guziki (1961 r.), tak więc stykając się z tą marką, miejcie świadomość, że macie do czynienia z żywą legendą. Brooks Brothers charakteryzuje się przede wszystkim świetnie skrojonymi ubraniami (również dla kobiet). Garnitury Brooks Brothers można kupić za pośrednictwem oficjalnej strony producenta.
5. Brioni
Nasze krótkie zestawienie zamyka włoski klasyk, który na stałe wpisał się w rzymską tradycję krawiectwa. Swoją nazwę zawdzięcza wyspiarskiemu kurortowi na Adriatyku. Pierwsza pracownia powstała w Rzymie w 1945 roku. Obecnie, marka należy do francuskiej firmy holdingowej Kering. Brioni oferuje eleganckie, ręcznie szyte ubrania. Języczkiem uwagi są garnitury – sztywniejsze i lepiej dopasowane, co jest niejako znakiem firmowym tej marki. Warto zaznaczyć, że w garniturach Brioni chodzili, tacy znamienici panowie jak: Kofi Annan, Donald Trump, a nawet sam James Bond. Garnitury firmy Brioni można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony producenta.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.
Najlepsze garnitury szyją w atelier Vratelli w Krakowie. Mam od nich dwa, szyte metodą semi bespoke i jeszcze nigdy nie miałem tak dobrze dopasowanych garniturów. Zawsze miałem problem ze znalezieniem odpowiedniego garnituru w sklepie stacjonarnym ze względu na moją nieproporcjonalną sylwetkę. W atelier Prani projektant pobrała ode mnie wszystkie wymiary i stworzyła dla mnie dwa, oryginalne garnitury — drugich takich na świecie nie znajdziecie. Co więcej, garnitury są uszyte z najwyższej jakości tkanin i dodatkowo są spersonalizowane moimi inicjałami.
Z polskich marek polecam Wam Pako Lorente. Mój chłopak zawsze dobiera tam garnitury ze względu na jakość i modne kroje 🙂 Poza tym mają dość przystępne ceny, jak na taką jakość produktu
Najlepsze garniaki w Płońsku czy Warszawie kupisz tutaj: http://rola…ontact-us/
Roland – moda męska. Zgadzam się z Benem, firma produkuje w Polsce, mają wysokiej jakości materiały i super podejśćie do klienta. Szyliśmy tam pierwszy garnitur do naszego syna.
Inny, też polski salon to Black Tie (niegdysiejszy Roland). Zarówno materiały, jak i wykonanie odbywa się w Polsce i jakość jest naprawdę wysoka. Kupiłem w warszawskim salonie dwa garnitury (w tym jeden ślubny, który do tej pory mi służy) i kolejne na pewno będą także u nich kupowane.
Dobra marka i nade wszystko polska – Bytom.
Zdecydowanie tak. Szczególnie przy wymianie kolekcji mają dobre promocje. I w dodatku polska firma. Warto.
Dużo lepsze to J. Turbasa i Zaremba Bespoke.
Merr, śledź nas uważnie – wkrótce poznasz nasze inne propozycje, będące idealną alternatywą dla wyżej wymienionych firm 😉
No dobrze, a jeżeli nie mam portfela grubszego niż podwójny grander z KFC, to gdzie kupię dobry garnitur? Co powiecie o tych z sieciówek, typu Reserved, Zara?
Są gównem.
E-tam, bez przesady. Czasem można znaleźć tam coś rozsądnego.
Są gównem.
E-tam, bez przesady. Czasem można znaleźć tam coś rozsądnego.
To polecam Giacomo Conti dobry jakość w rozsądnej cenie, bo te wymienione w artykule to faktycznie na portfel typu grander 🙂